Фіди даних – Google Merchant Center

Огляд фідів даних

Фид даних – це файл з докладною інформацією про товари. Вся інформація в ньому представлена ​​за допомогою атрибутів. Деякі з них, наприклад condition [стан] або availability [наявність], можуть мати тільки фіксовані значення. Для інших, таких як id [ідентифікатор] або title [назва], значення задається у відносно вільній формі. Атрибути діляться на обов’язкові та необов’язкові. Якщо ви вкажете в них повні і точні відомості, користувачам буде простіше знаходити товари.
Дані про товари потрібно періодично оновлювати.

Підтримувані формати файлів

В Google допускаються фіди в текстовому форматі або у вигляді XML-файла. Можна вибрати той варіант, який більше підходить.

Фіди в текстовому форматі можна створювати в редакторі електронних таблиць або в Google Таблицях. В останньому випадку можна скористатися готовими шаблонами, а також доповненням для Merchant Center. Оскільки використання фідів в текстовому форматі не вимагає спеціальних знань, для невеликих компаній ми рекомендуємо саме його.

Як внести відомості в фід

Фид даних повинен бути оформлений відповідно до специфікацій Google Merchant Center. Якщо відомості наведені в неправильному форматі, оголошення не показуються.

Щоб спростити собі задачу, завантажте відомості про товари в акаунт Merchant Center і скористайтеся правилами перетворення.

Якщо ваш вихідний файл не відповідає вимогам специфікації, можна скористатися розширеними функціями Merchant Center, щоб доповнити відомості відсутніми атрибутами і значеннями.

Після того як фід створений і зареєстрований, його можна завантажити.

Це лише один із способів додати дані про товари. Також їх можна відправити через сервіс Content API for Google Shopping.

Розширені функції

Розширені функції в розділі “Фіди” дозволяють завантажувати відомості про товари з декількох джерел і перетворювати їх у відповідності зі специфікацією. З їх допомогою також можна задавати таргетинг вже доданих даних на інші країни.

Як додавати відомості про товари

Перш ніж завантажувати відомості про товари, потрібно створити обліковий запис Merchant Center. Дані можна імпортувати з декількох джерел або додавати за допомогою Google Content API for Shopping.

Основні і додаткові фіди

Фид – це файл з докладною інформацією про позиції. Інформація в ньому представлена ​​у вигляді атрибутів, за якими користувачам легко і зручно знаходити товари. Основні фіди є головним джерелом даних, а додаткові потрібні для того, щоб оновлювати відомості відповідно до нашої специфікацією.

Фіди з декількома джерелами (для досвідчених користувачів)

У Merchant Center є додаткові інструменти, які дозволяють завантажувати відомості про товари з декількох джерел, наприклад зі сторінок вашого сайту або з існуючих таблиць. Імпортовані дані потім об’єднуються в фід і перетворюються у відповідності з вимогами Merchant Center.

Google Content API for Shopping (для досвідчених користувачів)

Завдяки Google Content API for Shopping можна управляти структурованими даними, завантаженими в Google, і використовувати їх в таких сервісах, як “Google Пошук” і “Google Покупки”. Цей інструмент дозволяє запитувати товари, а також додавати, оновлювати і видаляти їх в акаунті Google Merchant Center.

Google Content API for Shopping розрахований на розробників програмного забезпечення, яким потрібно зв’язати свої додатки з Google Покупками. Ось чому для використання цього API необхідно мати достатні технічні знання і досвідом в програмуванні додатків.