Сканування, індексація та система рейтингу пошукової системи Google зазвичай розглядають настільну версію вмісту сторінки, що може стати причиною проблем для мобільних пошуковиків, коли версія для настільних ПК значно відрізняється від мобільної версії. Індексування на мобільних пристроях означає, що пошукова система використовуватиме мобільну версію вмісту для індексації та ранжування, щоб краще допомогти, перш за все мобільним – користувачам знаходити ту інформацію, яку вони вони шукають.

Веб-майстри помітять значне покращення сканування за допомогою краулера Googlebot для смартфонів і сніпетів в результатах пошуку, а також контент на сторінках кешу Google буде з мобільної версії сторінок.Для веб-сайтів, які використовують адаптивний веб-дизайн та правильно застосовують на сторінках динамічне обслуговування (що включаює весь контент десктопної версії та розмітку), не потрібно робити ніяких змін.Нижче наведено кілька додаткових порад, які допоможуть забезпечити готовність веб-сайту до mobile-first індексування:

  • Переконайтеся, що мобільна версія сайту має важливий та якісний контент. Це включає в себе текст, зображення (з альт-атрибутами) і відеоролики – у звичайних сканованих та індексованих форматах.
  • Структуровані дані важливі для індексування та функцій пошуку, які люблять користувачі: вони повинні бути як на мобільній, так і на версії веб-сайту для ПК. Переконайтеся, що URL-адреси в структурованих даних оновлюються до мобільної версії на сторінках мобільних пристроїв.
  • Метадані мають бути присутні в обох версіях сайту. Це дасть підказки, про те, що міститься на сторінці для індексації та обслуговування пошуковим роботом. Наприклад, переконайтеся, що заголовки та мета-теги Desription однакові на обох версіях для всіх сторінок сайту.
  • Зміни не потрібні для взаємозв’язку з окремими мобільними URL-адресами (m.- сайтів). Для сайтів, що використовують окремі мобільні URL-адреси, лишіть наявні теги link rel=caninical та link rel = alternate між цими версіями.
  • Перевірте посилання hreflang на окремих мобільних URL-адресах. Використовуючи атрибут rel = hreflang для інтернаціоналізації, зв’яжіть URL-адреси для мобільної та настільної версій окремо. Hreflang вашої мобільної URL-адреси має вказувати на інші мовні / регіональні версії на інших мобільних URL-адресах, а також посилання на версію для настільних ПК на інші URL-адреси цієї ж версії, використовуючи там елементи посилання hreflang.
  • Переконайтеся, що сервери, на яких розміщено сайт, мають достатньо можливостей для обробки потенційно підвищеної швидкості сканування. Це не впливає на сайти, які використовують адаптивний веб-дизайн та динамічне обслуговування, лише для сайтів, де версія мобільної версії доступна на окремому хості, наприклад, m.website.com.

Google незалежно оцінюватиме сайти щодо готовності до mobile-first індексування, на основі вищезгаданих критеріїв та буде переводити їх на індексування для мобільних пристроїв по готовності. Цей процес вже почався для певних веб-сайтів, і його уважно перевіряють спеціалісти з команди пошуку Google.

“Ми продовжуємо бути обережними, впроваджуючи mobile-first індексацію. Ми віримо, що повільне використання допоможе веб-майстрам підготувати свої веб-сайти для користувачів мобільних пристроїв, і тому ми зараз не маємо точної дати її завершення.”
Gary Illyes from Google Webmaster Central Blog