На форумі Google для вебмайстрів повідомили, що тепер за допомогою розширення Lighthouse для браузера Chrome можна перевіряти пошукову оптимізацію веб-сторінок.

Розширення Lighthouse – це автоматичний інструмент з відкритим вихідним кодом, що дозволяє аналізувати веб-сторінки і покращувати їх якість. З ним розробники зможуть визначати ефективність своїх ресурсів, перевіряти їх доступність і сумісність з сучасними веб-додатками і виконувати інші дії. Розширення повинно допомогти уникнути проблем з сайтом, тому розробники назвали його Lighthouse, що означає “маяк”.

Нова функція додатку дозволить розробникам і веб-майстрам проводити базову перевірку стану будь-яких веб-сторінок з точки зору пошукової оптимізації та виявляти можливості їх поліпшення. Оскільки розширення Lighthouse працює в браузері Chrome, перевірки можна виконувати не тільки на сторінках, які є загальнодоступними, а й на тих, що працюють в тестовому режимі або вимагають авторизації.

Корисні поради з пошукової оптимізації

Поточний список перевірок, призначених для пошукової оптимізації, не є вичерпним і не гарантує високих позицій в Google Пошуку та інших аналогічних системах. Він включає основні перевірки, необхідні будь-якому сайту, і містить докладні інструкції для фахівців з пошукової оптимізації та розробників будь-якого рівня. У майбутньому в список будуть додані більш складні перевірки і додаткові інструкції.

Як використовувати інструмент

В даний час перевірки можна виконувати двома, описаними нижче способами.
За допомогою розширення Lighthouse для браузера Chrome
Встановіть розширення Lighthouse.
Натисніть на значок Lighthouse на панелі розширень.
Відкрийте меню Options (Дії), встановіть прапорець “SEO” (пошукова оптимізація) і натисніть ОК. Потім виберіть Generate report (Створити звіт).

Lighthouse tools

За допомогою інструментів розробника в браузері Chrome Canary
Відкрийте інструменти розробника Chrome.
Перейдіть на вкладку Audits (Перевірки).
Натисніть Perform an audit (Виконати перевірку).
Встановіть прапорець “SEO” (пошукова оптимізація) і натисніть Run audit (Запустити перевірку).

Lighthouse extension for Google Canary

В даний час додаток Lighthouse дозволяє виконувати базові перевірки, пов’язані з пошуковою оптимізацією. Надалі планується розширення спектру можливостей застосунку. Переконавшись в коректній роботі всіх функцій, розробники додатуть їх в основну версію інструментів розробника Chrome.

Автор: Валентин (Valentyn), фахівець зі зв’язків з веб-майстрами